سیستم SPARK شرکت IBM به صورت ابری

تاریخ: سه شنبه ۲ تير ۱۳۹۴ ساعت: ۱۲:۴۷

سیستم SPARK شرکت IBM به صورت ابری

این شرکت بزرگ در نظر دارد فناوری Spark را با سیستم‌های سازمانی و تحلیلی خود ادغام کند و در نهایت خدمات داده‌ای Spark روی پلتفرم Bluemix ارائه شود.

مرکز پردازش داده Spark سال ۲۰۰۹ میلادی به عنوان پروژه تحقیقاتی دانشگاه UC Berkeley فعالیت خود را آغاز کرد تا بتواند ضعف‌های سیستم Hadoop در چارچوب پردازش خوشه‌ای را از میان بردارد. این سیستم پس از تکمیل نهایی در سال ۲۰۱۰ به صورت عمومی عرضه شد و از سال گذشته بیش از ۴۵۰ شرکت توزیع‌کننده محصولات نرم افزاری آن را در اختیار مشتریان خود قرار دادند.

سیستم Spark نسبت به موتور MapReduce در خدمات Hadoop مزایای فراوان دارد که از جمله آنها می‌توان به سرعت بالاتر در پردازش کلان داده‌ها اشاره کرد.

 

 


سیستم Spark SQL از فضای HiveQL پشتیبانی می‌کند، سیستم Spark MLLib قابلیت یادگیری ماشینی را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد، Spark Streaming شرایط لازم برای پردازش حجم وسیعی از داده‌ها در زمان کوتاه را فراهم می‌آورد و GraphX امکان رسم نمودار و جدول متناسب با داده‌های پردازش شده را ارائه می‌دهد.

شرکت IBM این روزها نقش Spark را در سیستم‌های تحلیل کلان داده‌ها و اینترنت اشیاء برای خود پررنگ می‌داند و پیش‌بینی کرده است که در آینده سرویس‌های بیشتری مبتنی بر آن ارائه دهد.

تگ ها

اسپارک , آی بی ام , SPARK , IBM , ابری , cloud , clouding , cloud computing ,

نظرات

نام:*
عنوان:*
متن:*
کد امنیتی:*