آیفون با قابلیت فورس تاچ

تاریخ: دوشنبه ۸ تير ۱۳۹۴ ساعت: ۱۴:۲۱

آیفون با قابلیت فورس تاچ

با استفاده از این فناوری می‌توان براساس فشار وارد شده به صفحه‌ لمسی، از قابلیت‌ها و امکانات متفاوتی بهره گرفت. برای مثال لمس صفحه ترک‌پد با فشار کم به منزله‌ کلیک ساده است‌ در حالی که فشار زیاد در زمان استفاده از مرورگر سافاری پنجره‌ای را برای جستجو در ویکی‌پدیا باز می‌کند.

آیفون‌های جدید که با نمایشگرهای ۴.۷ و ۵.۵ اینچی مشابه با آیفون ۶ و ۶ پلاس عرضه می‌شوند از طراحی خارجی مشابهی برخوردارند و تا یک ماه آینده در دسترس خواهند بود.

اپل برای تحقق این امر مذاکراتی را با برخی شرکت‌های عرضه کننده این فناوری داشته است تا نمایشگرهای جدید را به فناوری فورس‌تاچ یا حساسیت در برابر شدت فشار وارده تجهیز کنند.

اپل پیشتر نیز از این تکنولوژی در محصولاتی از قبیل اپل‌واچ و مک‌بوک جدید خود نیز استفاده کرده است اما نکته اینجاست که فناوری مورد استفاده در گوشی‌های آیفون کمی با نمونه‌های قبلی متفاوت خواهد بود.

لازم به ذکر است که هزینه به کارگیری این تکنولوژی در گوشی‌های آیفون به مراتب بیشتر از هزینه تمام شده استفاده از این ویژگی در اپل‌واچ خواهد بود.

فروش آیفون در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ با رشد ۴۰ درصدی به ۶۱.۲ میلیون واحد رسیده و اپل امیدوار است با افزودن قابلیت فورس‌تاچ به این گوشی بر محبوبیت آن بیفزاید.

تگ ها

آیفون , تاچ فورس , iphone , force touch , touch , فورس تاچ ,

نظرات

نام:*
عنوان:*
متن:*
کد امنیتی:*