نوشتن متن بین زمین و آسمان با کمک هولوگراف ویژه

تاریخ: شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت: ۱۴:۲۰

نوشتن متن بین زمین و آسمان با کمک هولوگراف ویژه

این دستگاه جدید توسط سه دانشمند چینی با نام‌های بین چن، یوا ژون هوان و میو لینگ لام(Bin Chen، Yaozhun Huan و Miu-Ling Lam) ساخته شده است و به کمک آن می‌توان کلمات را به صورت هولوگراف‌های بخار شکل در میان زمین و هوا به نمایش درآورد.

بزرگ‌ترین مزیت این دستگاه این است که برای استفاده از آن به عینک خاصی نیاز نخواهد بود و علاوه بر آن نیز استفاده از این دستگاه برای نگارش حروف به دستکش ویژه نیاز نخواهد داشت و تنها با انگشتان دست می‌توان به انجام این کار پرداخت.

 


این دستگاه ساختاری بخار شکل را بین زمین و آسمان و به صورت معلق ایجاد می‌کند که می‌توان با کمک انگشت، این ساختار را دچار تغییر کرده و آن را به شکل دلخواه درآورد، به این ترتیب می‌توان طرح مورد نظر را به صورت معلق و در حالتی شبیه به یک هولوگراف ایجاد نمود.

این دانشمندان که در دانشگاه شهری هنگ‌کنگ مشغول به فعالیت هستند، بزرگ‌ترین نقطه ضعف دستگاه ساخته شده را در عدم امکان استفاده از آن در محیط‌های باز می‌دانند زیرا وجود باد و حرکت سریع هوا موجب می‌شود تا ساختار مه شکل به وجود آمده دچار اختلال شده ودر نتیجه کلیه ساختار کاری این دستگاه به هم بریزد.

تگ ها

هولوگراف ,

نظرات

نام:*
عنوان:*
متن:*
کد امنیتی:*