وبگردی با پیام رسان ها خطر ناک است

تاریخ: شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت: ۱۴:۴۰

وبگردی با پیام رسان ها خطر ناک است

پلیس فتا اعلام کرد: افزایش نرم‌افزارهای پیام‌رسان ایرانی و غیرایرانی برای سیستم‌عامل‌های موبایل به ویژه اندروید و iOS، استفاده از گوشی‌های هوشمند را در کشورمان کاربردی‌تر کرده و هر روزه افراد بیشتری به سمت استفاده از این ابزار، گرایش پیدا می‌کنند.

از این رو مدت‌هاست برخی مجرمان اینترنتی در پوشش اپلیکیشن‌های بازی و برنامه‌های جذاب، قربانیان خود را تحریک به دانلود بدافزارها یا ویروس می‌کنند؛ این مجرمان پس از ورود به تلفن همراه، اقدام به هک نرم‌افزارهای پیام‌رسان و عکس‌های شخصی قربانی می‌کنند.

پلیس فتا با تاکید بر اینکه تهدیدات امنیتی گوشی‌های همراه هوشمند، بسیار بیشتر از لپ‌تاپ و رایانه‌های خانگی است، اعلام کرد: طی روزهای اخیر و با طرح شکایت از سوی شهروندان، مشاهده شده، افراد سودجو پس از هک کردن گوشی کاربران، از طرف گوشی قربانی اقدام به ارسال پیام‌های نامتعارف به لیست مخاطبان می‌کنند.

از آنجایی که میزان اطلاعات شخصی که کاربران با خود در تلفن همراه هوشمند حمل می‌کنند به مراتب بیش از نوت‌بوک و رایانه‌های خانگی است، دسترسی سارقان یا هکرها به گوشی همراه به مراتب سهل‌تر است؛ براین اساس پلیس فتا توصیه‌هایی را برای کاربران اعلام کرد.

۱. از سیستم رمزنگاری مناسب برای گوشی‌های خود استفاده و رمز آن را ترکیبی از اعداد و حروف قرار دهید.

۲. همواره آنتی ویروس گوشی و تبلت خود را به روز کنید.

۳. برروی گوشی خود یک برنامه امنیتی مانند نرم‌افزار ضدجاسوسی نصب کنید.

۴. برنامه‌ها و نرم‌افزارهای لازم و کاربردی را تنها از وب سایت‌های معتبر دریافت کنید.

تگ ها

موبایل , هک , امنیتی , پیام رسان ,

نظرات

نام:*
عنوان:*
متن:*
کد امنیتی:*