سقوط ۵.۵ درصدی صنعت جهانی IT به دنبال افزایش ارزش دلار

تاریخ: سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت: ۱۱:۳۰

سقوط ۵.۵ درصدی صنعت جهانی IT به دنبال افزایش ارزش دلار

گارتنر بر اساس‌ آخرین پیش‌بینی‌های خود توضیح داد میزان پرداخت پول در صنعت جهانی IT تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی به ۳.۵ تریلیون دلار می‌رسد که این رقم نسبت به ۳.۷۱ تریلیون دلار هزینه شده در سال قبل کاهش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد.

گارتنر به این مسئله اشاره کرد که این وضعیت باعث ایجاد مشکلات اساسی نمی‌شود و فقط یک اختلال کوچک در بعضی بخش‌ها ایجاد می‌‌کند. اگر ارزش مالی دلار آمریکا افزایش نمی‌یافت، امسال ارزش بازار جهانی فناوری رشد ۲.۵ درصدی را تجربه می‌کرد.

«جان-دیوید لاولاک» مدر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «ما می‌خواهیم بر این مسئله تاکید کنیم که این روند افول در بازار جهانی IT محسوب نمی‌شود. این تاثیرات بزرگ که از جانب ارزش مالی دلار حاصل می‌شود، می‌تواند به صورت کوتاه‌مدت تغییراتی را ایجاد کند.»

 

 


مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش از این در ماه آپریل پیش‌بینی کرده بود که امسال میزان پول پرداخت شده در صنعت جهانی IT بسته به افزایش ارزش دلار آمریکا کاهش ۱.۳ درصدی را تجربه می‌کند. در آن زمان گفته شده بود که طی سال ۲۰۱۵ میلادی ارزش دلار آمریکا ۳.۱ درصد بیشتر می‌شود.

گارتنر اعلام کرد که در این بازار امسال هم بخش ارتباطات و خدمات مخابراتی بیشترین درآمد را به خود اختصاص می‌دهند و مجموع پول‌های پرداخت شده در این واحد به ۱.۵ تریلیون دلار می‌رسد.

تگ ها

صنعت IT , دلار ,

نظرات

نام:*
عنوان:*
متن:*
کد امنیتی:*